Merenkulun ammattiliitto Suomen Laivanpäällystöliitto – Finlands Skeppsbefälsförbund ry hakee juristia

Tehtäviin kuuluu yksityiskohtiin menevä ammatillinen edunvalvonta sekä laaja yhteiskuntavaikuttaminen. Sopimuksiin ja lainsäädäntöön liittyvä kolmikantavalmistelu on tehtävälle tyypillistä.

Hakijalta toivotaan työmarkkinaoikeuden tuntemusta.

Merenkulkualan ja järjestötoiminnan tuntemus lasketaan eduksi.

Suomen-, ruotsin-, ja englannin kielen hallinta on olennaista tehtävien hoidossa. Henkilöltä toivomme joustavuutta pienessä työyhteisössämme. Tarjoamme mielenkiintoisen ja monipuolisen työkentän sekä mahdollisuuden kehittyä työssään. Liitto tarjoaa kilpailukykyiset palkka- ja lomaedut.

Suomen Laivanpäällystöliiton toimisto sijaitsee Hietalahdenrannassa Helsingissä, mutta teemme myös etätyötä. Tehtävä edellyttää matkustusvalmiutta.

Toivomme, että pääset aloittamaan tehtävässä mahdollisimman pian. Työsuhde on vakituinen.

Lisätietoja antaa:

Toiminnanjohtaja Johan Ramsland, johan.ramsland@seacommand.fi puh 040 667 2227.

Hallituksen puheenjohtaja Kristian Heiskanen, kristian.heiskanen@seacommand.fi

Hallituksen varapuheenjohtaja Heidi Tauriainen, heidi.tauriainen@seacommand.fi

Hakemus osoitetaan liiton hallitukselle. Lähetäthän hakemuksesi ja ansioluettelosi palkkatoiveineen sähköpostitse office@seacommand.fi

Laita sähköpostin otsikoksi ”hakemus juristiksi”.

Paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä.

Suomen Laivanpäällystöliitto – Finlands Skeppsbefälsförbund ry

Hietalahdenranta 15 A 3

00180 HELSINKI

www.seacommand.fi

Ajankohtaista

10.3.2025

Roomassa edistystä luontokadon pysäyttämisessä 

Lue
10.3.2025

Tehy vastustaa hoitajille ehdotettua ammatinharjoittajamallia – pakkoyrittäjyys vie työntekijöiltä työsuhteen turvan

Lue
7.3.2025

Ulkomaalaislain muuttaminen (pysyvä oleskelulupa)

Lue
7.3.2025

Jyty kertoo 5 syytä, miksi hallituksen esitys hankintalain uudistamisesta ontuu – ”antaa tilaa työehtoshoppailulle”

Lue
7.3.2025

Tehy kerää tuhat toivetta jäseniltä – ja lisää yhden itse

Lue
7.3.2025

STTK: Hallituksen lakihankkeet heikentävät naisten asemaa työelämässä

Lue
6.3.2025

SPAL: Alue- ja kuntavaalit ovat turvallisuusvaalit – pelastusalan ammattilaiset ovat turvallisuuden tekijöitä

Lue
6.3.2025

Rahaa on – ainakin, kun kyse on toimitusjohtajien palkitsemisesta 

Lue